23.06.2024

Dziewięć osób zatrzymanych przez CBA pod zarzutem korupcji wyborczej

opublikowano: 2015-03-24 przez:

Zarzuty korupcji podczas ostatnich wyborów samorządowych postawiła we wtorek Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie dziewięciu osobom. Jeden z podejrzanych miał korumpować, a ośmiu przyjąć łapówkę za głosowanie na konkretnego kandydata.

Jak poinformował PAP naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki, chodzi o wybory samorządowe na wszystkich szczeblach – do rad gmin, rad powiatów, a w jednym wypadku także do sejmiku województwa.

Wręczane łapówki to głównie alkohol, ale kilkakrotnie także pieniądze. Jak dotychczas ustaliła prokuratura, najwyższa łapówka wyniosła tysiąc zł.

Podejrzani zostali przesłuchani we wtorek. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Ze względu na dobro sprawy, która jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania, prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów. Podejrzanym grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy są mieszkańcami woj. podkarpackiego. Zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że są to mężczyźni w wieku od 23 do 54 lat.

Jak podało RMF FM, wszyscy zatrzymani są powiązani z komitetami PSL. Mirecki odmówił komentarza w tej sprawie.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy