06.06.2023

Dziekan: Spartakiada to czas rywalizacji, ale i przyjaźni

opublikowano: 2015-03-16 przez:

Rozmawiamy z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego XXVI Ogólnopolskiej Letniej Spartakiady Prawników, Dziekanem Rady OIRP w Warszawie, r.pr. Włodzimierzem Chróścikiem.

Biuro prasowe OIRP: Panie Dziekanie, czy spartakiada jest prawnikom naprawdę potrzebna?
Dziekan Rady OIRP w Warszawie: - Prawnicy w sportowej rywalizacji czują się jak ryby w wodzie. Poza tym w tak trudnym, stresującym zawodzie trzeba się umieć rozluźnić. A sport, niezależnie od dyscypliny i formy jego uprawiania, jest do tego najlepszy. W dodatku startujący na naszej imprezie prawnicy, to często zawodnicy na niemal profesjonalnym poziomie.

Ogólnopolska Spartakiada Prawników jest świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, ale też do poznania się z koleżankami i kolegami z całej Polski. Wspólne ściganie się na bieżni, twarda walka na boisku czy np. wymagająca ścisłej kooperacji gra w brydża, nieraz staje się początkiem trwałej przyjaźni.

Wzmocnionej też na kończącym sportowe zmagania balu…
- Integracja odbywa się na każdej arenie Spartakiady, również na parkiecie tanecznym.

Organizacja masowej imprezy, w której startować może nawet 800 zawodników, to bardzo poważne logistyczne zadanie. Jak idą przygotowania?
- Systematycznie. Omawiamy szczegóły z partnerami Spartakiady, negocjujemy warunki korzystania z obiektów w Warszawie, na których odbywać się będą zawody, pracujemy nad komunikacją, np. ostatnio uruchomiliśmy stronę Spartakiady Prawników 2015 na portalu Facebook… Regularnie spotykamy się w gronie Komitetu Organizacyjnego, na którym wraz z Jarosławem Dąbkowskim, Jarosławem Grzywińskim, Radosławem L. Kwaśnickim i Tomaszem Nawrotem podejmujemy decyzje co do kolejnych etapów prac. Wbrew pozorom, 9 września zbliża się szybkimi krokami. Choć może jeszcze nie sprintem.

Czy Pan przymierza się do startu w Spartakiadzie?
- (śmiech) Myślę o tym. Na pewno będę gorąco kibicował wszystkim zawodnikom. Tak jak i podczas poprzedniej, XXV Spartakiady, organizowanej w Krakowie.

A jakie sporty są Panu najbliższe?
- Bardzo lubię koszykówkę, zresztą od lat w nią grywam z kolegami, kiedy tylko uda nam się dogadać jakiś wspólny wolny termin. Piłka nożna i siatkówka też jest świetna. Bliska jest mi także lekkoatletyka i uważnie śledzę największe imprezy z udziałem naszych biegaczy.

Radcy, prokuratorzy, adwokaci, sędziowie, komornicy… Kto zdobędzie najwięcej medali?
- Sercem jestem oczywiście za radcami prawnymi. Ale będę trzymał kciuki za wszystkich.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie serdecznie zaprasza do stolicy na XXVI Ogólnopolską Letnią Spartakiadę Prawników, która odbędzie się w dniach 9-13 września 2015 r. m.in. w obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy