27.05.2024

Dziekan Izby warszawskiej Włodzimierz Chróścik wśród najbardziej wpływowych prawników

opublikowano: 2015-02-06 przez:

Ogłoszony przez "Dziennik Gazetę Prawną" Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników to najbardziej prestiżowe, ważne i opiniotwórcze wydarzenie w świecie prawników. Po raz pierwszy znalazł się w nim Dziekan Izby radcowskiej. To duże wyróżnienie dla Izby i wszystkich radców prawnych zrzeszonych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

 „Kiedy ułożyliśmy tegoroczną listę wpływowych prawników, pomyślałam sobie po raz kolejny, że ludzie z dyplomem wydziału prawa są wszędobylscy w dobrym tego słowa znaczeniu” – pisze Jadwiga Sztabińska redaktor naczelna "Dziennika Gazety Prawnej" i dodaje – „Sprawują różne funkcje w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, zajmują stanowiska polityczne. Ale też kierują organami wymiaru sprawiedliwości, samorządami poszczególnych zawodów prawniczych lub po prostu z pasją wykonują swoją profesję. Z takich osób składa się to zestawienie. Miejsca, które otrzymali to subiektywna, jak co roku, ocena redakcji ich dokonań w poprzednim roku. To się nie zmieni w kolejnych odsłonach naszego rankingu, mimo kontrowersji, jakie wywołujemy”.

Oto fragment informacji zamieszczonej w "Dzienniku Gazecie Prawnej" o Włodzimierzu Chróściku Dziekanie Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie:

„Nie zajmuje się tylko sprawami z własnego podwórka. Nie do przecenienia jest rola, jaką odegrał pod koniec ubiegłego roku przy uchwalaniu nowego kodeksu etyki radców. Zdecydował się na bezprecedensowy krok jak na korporację, w której najważniejsze decyzje zapadają zazwyczaj na długo przed głosowaniami, i tuż przed nadzwyczajnym zjazdem w dramatycznym liście do innych dziekanów zaapelował o nieuchwalanie kodeksu w kształcie zaproponowanym przez centralę. Jego argumenty były na tyle mocne, że wszystkie kontrowersyjne zapisy zostały z projektu usunięte”.

Czytaj więcej

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy