20.04.2024

Debaty przy kawie – 25 kwietnia 2016 r.

opublikowano: 2016-04-19 przez:

Zapraszamy na kolejną z cyklu „Debat przy kawie”. Tematem poniedziałkowej debaty będzie sądownictwo dyscyplinarne samorządów prawniczych. Gościem Macieja Bobrowicza będzie Tomasz Scheffler.

Tomasz Scheffler w 2013 r. został wybrany przez Krajowy Zjazd Radców Prawnych na Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego Krajowej Rady Radców Prawnych. W tym samym roku został także wicedziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Uczestniczy w grancie pt. „Prawo w państwie totalitarnym. Aspekty teorii i praktyki” przyznanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest także członkiem redakcji czasopisma „Studia nad Autorytaryzmem i Totalitaryzmem”.
W swojej działalności naukowej skupia się na doktrynach politycznych i prawnych ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji dotyczących prawa i państwa występujących w starożytności, jak też zagadnień dotyczących teorii i praktyki totalitaryzmu i autorytaryzmu, katolickiej nauki społecznej, feminizmu oraz integracji europejskiej. Ponadto zajmuje się samorządnością zawodową, odpowiedzialnością dyscyplinarną i wpływem doktryn na funkcjonowanie systemów prawnych (głównie prawo karne włoskie, polskie i niemieckie).
Debata odbędzie się 25 kwietnia br. w Klubie Radcy Prawnego przy Placu Konstytucji 5 o godzinie 17.00.
Serdecznie zapraszamy!
Transmisja online rozpocznie się o godz. 17.00, zachęcamy do zadawania pytań w trakcie debaty. Formularz znajduje się poniżej.

Wersja na urządzenia mobilne:

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy