26.09.2021

CIR: premier spotkała się z działkowcami

opublikowano: 2014-11-24 przez: Mika Ewelina

- CIR informuje:

Szefowa rządu chce pomóc działkowcom, którym grozić może rozbiórka działkowych altan. Prowadzone będą prace nad poprawką do projektu obywatelskiego, służącą zalegalizowaniu istniejących altan.

Doprecyzowanie treści poprawki nastąpi podczas spotkania przedstawicieli Rządowego Centrum Legislacji, resortu infrastruktury i rozwoju oraz sprawiedliwości z reprezentantami działkowców. Poprawka będzie dotyczyć zalegalizowania altan, które już stoją na działkach, w zakresie wynikającym z projektu obywatelskiego.

Definicja altany zawarta w projekcie obywatelskim oznacza wolno stojący budynek rekreacyjno-wypoczynkowy położony na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym o powierzchni zabudowy do 35 m kw. oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy