20.04.2024

Być jak mistrzowie świata ...

opublikowano: 2014-10-31 przez:

Jak równać to do najlepszych! To hasło przyświecało organizatorom I Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Dziekana OIRP Warszawa w piłce siatkowej, który odbył się 25 października br. w Warszawie. I w mojej ocenie świetnie się nam to udało. Wprawdzie Hala Sportowa Saska, przy ul. Angorskiej 2 w Warszawie to nie Katowicki Spodek, a dopingujące rodziny i przyjaciele to nie cała Polska, ale serce do gry i emocje wśród zawodników równie wielkie, jak u naszych złotych medalistów z drużyny Stefana Antigi. A uroda zawodniczek z pięciu drużyn mieszanych, damsko-męskich, nieporównywalna.

Łącznie w zawodach wzięło udział siedem drużyn, najwięcej bo aż cztery zespoły wystawił gospodarz Turnieju – OIRP Warszawa. Ponadto gościliśmy kolegów i koleżanki z OIRP Poznań oraz OIRP Kraków, a także przedstawicieli Adwokatury warszawskiej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których zawodnicy rywalizowali systemem „każdy z każdym". Faza grupowa wyłoniła półfinalistów, były to trzy nasze drużyny oraz ORA Warszawa, która ostatecznie, po znakomitym meczu, pokonała w finale pierwszy zespół OIRP Warszawa. Wieczorem, podczas kolacji, zorganizowanej w Klubie Radcy Prawnego, Dziekan Rady OIRP w Warszawie Włodzimierz Chróścik, Wicedziekan Ireneusz Dobrowolski oraz Przewodniczący Komisji ds. Integracji Tomasz Nawrot wręczyli zwycięzcom puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Ponieważ wszyscy chwalili dobrą organizację i znakomitą atmosferę podczas imprezy postanowiliśmy kontynuować tę inicjatywę, licząc na jeszcze większy udział zespołów przyjezdnych. Jarosław Dąbkowski, kapitan naszej drużyny obiecał z kolei, że nie będziemy już „tacy gościnni", wystawimy w pierwszej drużynie OIRP Warszawa najsilniejszy skład i postaramy się wygrać zawody. Ten optymizm i zapał cieszy szczególnie w kontekście przyszłorocznej Spartakiady Prawników, która przypomnę, odbędzie się we wrześniu 2015 roku, w Warszawie, pod auspicjami naszej Izby.                     
 
Sponsorami nagród byli:

  
 

Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco

  1. ORA Warszawa

  2. OIRP Warszawa I

  3. OIRP Warszawa II

  4. OIRP Warszawa Aplikanci

  5. OIRP Kraków

  6. OIRP Poznań

  7. OIRP Warszawa III  

 
Tekst i zdjęcia: Tomasz Nawrot


 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy