28.02.2021

Piechociński: na przełomie lutego i marca projekt ws. kas mieszkaniowych

opublikowano: 2014-11-24 przez: Mika Ewelina

Na przełomie lutego i marca przyszłego roku zostanie przedstawiony projekt dotyczący kas mieszkaniowych - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podczas konferencji poświęconej finansowaniu gospodarki, Piechociński mówił, że w najbliższym czasie powinna się rozpocząć duża debata o kasach mieszkaniowych. "Zamierzamy projekt (o kasach - PAP) przedłożyć do publicznej dyskusji między lutym i marcem przyszłego roku" - zapowiedział.

Wicepremier był oszczędny, jeśli chodzi o szczegóły planowanych rozwiązań. Podczas rozmowy z dziennikarzami wyjaśnił, że propozycje te nie będą wiązały się z wprowadzeniem nowych ulg podatkowych. "Pomysł jest daleko zaawanasowany. Będzie to bez ulg podatkowych, tylko w innej formule. Będziemy premiować tych, którzy systematycznie kilkaset złotych albo więcej będą rocznie odkładać. Myślę, że ten mechanizm jest stabilniejszy, bo tworzy także mocne źródło zasilania kapitałowego dla gospodarki" - powiedział dziennikarzom.

Kasa mieszkaniowa to jedna z form oszczędzania i uzyskania pieniędzy na inwestycję mieszkaniową. Mechanizm ten wymaga zaangażowania banków, które prowadzą rachunki oszczędnościowo - kredytowe dla klientów indywidualnych i udzielają kredytów przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych posiadacza rachunku. (PAP)

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy