18.12.2017

Za nami gala z okazji Jubileuszu 35-lecia samorządu radców prawnych

opublikowano: 2017-06-28 przez: Śleszyńska Anna

23 czerwca w Pałacu Zamoyskich świętowaliśmy kolejną rocznicę samorządu radców prawnych! Z okazji Jubileuszu 35-lecia obchody były wyjątkowo uroczyste, a radcowie prawni mieli wyjątkowy powód do dumy.

Dzisiejszy jubileusz to nie tylko okazja, ale przede wszystkim powód do świętowania. Po 35 latach nasz zawód solidnie okrzepł, Izba warszawska nieustannie się rozwija, a Polacy coraz częściej postrzegają radców prawnych jako profesjonalne wsparcie. Wszystko to kosztowało wiele wspólnego wysiłku, zaangażowania i energii kilku pokoleń. Dlatego z tego miejsca dziękuję wszystkim naszym koleżankom i kolegom radcom prawnym, którzy budowali ten samorząd. Tym, którzy ustanawiali najwyższe standardy etyczne, którzy walczyli o poszerzanie kompetencji naszego zawodu, którzy troszczyli się o integrację naszego środowiska – mówił na gali Dziekan Włodzimierz Chróścik.
Podczas wydarzenia wręczono honorowe odznaki „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych”. Wyróżnieni zostali członkowie samorządu, którzy w ostatnich kilku lub nawet kilkunastu latach wyróżniali się w pracy na rzecz radcowskiej społeczności. To dzięki nim Izba warszawska realizuje odważne projekty, wyznacza i utrzymuje najwyższe standardy pracy i jest forum wymiany poglądów o wspólnych sprawach. Odznaki srebrne trafiły do:
Mecenasa Gerarda Dźwigały
Mecenasa Cezarego Gawlasa
Mecenasa Jarosława Grzywińskiego
Mecenasa Mariusza Maciejewskiego
Mecenasa Tomasza Nawrota
Mecenasa Tomasza Osińskiego
Mecenasa Mirosława Pawełczyka
Mecenas Kingę Wójcicką-Pogorzelec
Mecenasa Artura Załuskiego
Mecenasa Romualda Chełmińskiego
Mecenasa Marka Wikińskiego
Złote odznaki wręczono osobom, które już od kilkunastu lat z pełnym zaangażowaniem pracują na rzecz samorządu. I osiągają w tej pracy znakomite wyniki – mecenasowi Gerardowi Madejskiemu oraz mecenas Agnieszce Sawaszkiewicz-Żałobce.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości świętowali podczas części koktajlowej przy akompaniamencie koncertu jazzowego na żywo. Gala była nie tylko okazją do podsumowania i zwieńczenia 35 lat ciężkiej i ambitnej pracy okraszonej licznymi sukcesami, ale także inspiracją do kontynuowania tych wysiłków i kreowania jeszcze ambitniejszych planów na przyszłość.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy